1 Haftada Sivilceler Nasıl Geçer

Siz okuyucularımızın geniş çerçeveli konulara kolayca ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle kapsamlı derlemeler gerçekleştirdik. 1 Haftada Sivilceler Nasıl Geçer yazısını okurken bilgi verilen tavsiyeleri gözden geçirmeyi atlamayın. Daha sonra aradığınızda pratik olarak sitemize ulaşabilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Portalımızda yazılmış her sağlık verileri, askiplopedik kaynaklar ve web data bankaları detaylı olarak araştırılarak ortaya çıkarılmıştır. Araştırma yaptığınız mevzu ile alakalı doyurucu bilgi sahibi olmak için aşağıda bulunan bağlantıya tıklayınız ve de gittiğiniz bölümde, “1” harfine tıklayarak bilgi almak arzuladığınız hastalığı listeden seçebilirsiniz. İddia ediyoruz ki, tüm online ortamında en çok sayıda hastalığa değinen sağlık sitesi biziz. Şimdiden geçmiş olsun .

Hastalık Belirtileri ve Nedenleri ile bağlantılı bilinmesi gerekenler

saglik-86Sağlık ile alakalı tüm bilgileri sizlere önermeye devam ediyoruz. Sağlık portallarımızı altında toplam 40 bin sayfalık bilgi bankamızda sizin bulmayı arzuladığı bütün arazlar, merhem, ince noktalar, yapılması tavsiye edilenler, rahatsızlık nedenleri, emareleri, tehdit unsurları problem yaratıcı olup olmadığı, tedavisi, ameliyat unsurları neler yapılması gerektiği ve buna benzer hayat kalitemizi ilgilendirecek, bizlere yol gösterecek her durumda size en engin ve ince enformasyonu sayfalarımıza taşıyoruz. Bunun yanında bilgi dağarcığı alt yapımızda, günlük nöbetçi eczaneleri, tamamı ile şehirlerdeki hekim ve hastane ve poliklinikleri de tam bu şekilde sizinle paylaştırıyoruz. Takip etmeniz gerekli çok kolay, internet sitemize ulaştıktan sonra, konu ile ilgili linkleri kullarak, arzu ettiğiniz verilere basitçe erişebilirsiniz. Bahsı geçen enformasyonlar, bütün web ile ansiklopedik bilgileri scan edilerek yapılmıştır Mutlaka belirtmek isteriz ki ; sağlık sitelerimizde verilen içeriklerin gerçekliğini hiçbir şekilde savunmuyoruz. Eğer ki güncel durum ile bu problem hususunda bir rahatsızlık yaşamaktaysanız en ivedi şekiilde konu ile bağlantılı bir doktora gözükmeniz zorunludur. Doktorların arz ettiği tavsiyeler ve muayene yolları paralelinde, gerekenleri hayata geçirmeniz önemini tekrar vurgulamak isteriz.

1 Haftada Sivilceler Nasıl Geçer kapsamı dışında sitemizdeki diğer konulardan örnekler :

1 Haftada Sivilceler Nasıl Geçer-11

Grip Belirtileri: Grip ani başlayan, soğuk algınlığından daha ağır belirtilerle seyreden, özellikle yüksek ateş, şiddetli öksürük, eklem ve kas ağnlan ile karakterize bir hastalıktır. Ani başlayan baş ağnsı, Kum öksürük, Boğazda yanma hissi, Üşüme-titreme, Yüksek ateş, Halsizlik, Kas ve eklem ağrılarıdır.

Pnömoni Belirtileri ile Nedenleri: Pnömoni genellikle ateş, boğaz ağrısı gibi şikayetler ile başlar. Bu belirtilerden 2-3 gün sonra yüksek ateş, titreme, hızlı soluk alıp verme, halsizlik, öksürük(öksürük başlangıçta kuru iken,beraberinde iltihaplı balgamgörülebilir) balgam çıkarma, nefes almakla batıcı tarzda göğüs ağrısı ve hastalığın ciddiyeti ile ilişkili olarak nefes darlığı, siyanoz gibi semptomlar ortaya çıkar. Atipik seyirli pnömonilerde baş ağrısı, karın ağrısı, bulantı, kusma,ishal gibi belirtiler de olabilir.

Verem (Tüberküloz Belirtileri) : Bu hastalığın belirtileri öksürük, kilo kaybı, göğüs ağrısı, ateş ve gece terlemeleridir. Bu öksürük haftalarca sürebilir ve kanlı balgam çıkartılabilir. Tedavisiz bırakılan hastalarının % 50′si beş yıl içinde ölecek ve diğerlerinin çoğu ciddi olarak güçsüzleşecektir. Bu hastalık öldürücüdür, fakat tedavi edilebilir.

Addison Hastalığı Belirtileri ve Nedenleri : Halsizlik, bilinç kaybının eşlik ettiği hareketsizlik hali ve anemi (kansızlık), Kilo kaybı ve iştahsızlık, Cilt lekeleri, Düşük kan basıncı (tansiyon), Hipoglisemi (kan şekerinin aşırı düşüşü), İshal, hazımsızlık, kusma ve kabızlık eşlik ettiği karın ağrısı., Libido kaybı, cinsel isteksizlik, Akut adrenal yetmezligi (Addison krizi)

Cüzzam Hastalığının Belirtileri ile Nedenleri : Aşağıda sıralanan belirtilerden bir veya bir kaçı cüzzam hastalığını düşündürmelidir: Vücudun herhangi bir yerinde deriden açık renkte, oval veya yuvarlak, kabarık olmayan, hiçbir şikayet yaratmayan kepeksiz, bazen hafif duyu kusuru gösteren leke, Çocuklarda ve gençlerde burunda sürekli tıkanma ve sık sık tekrarlayan burun kanamaları, Deri üzerinde bir veya daha fazla kabarık plak şeklinde, kılsız, terlemeyen, kepekli, mutlaka duyu kusuru olan lezyonlar…

belirtiler.uzman.org Sitemizde sunulan datalar güncel enformasyonlardır. Haftalık olarak internet sağlık bilgi portalları araştırılarak, ihtiyaç duyulan eklemeler katılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014) Eksik Hastalıklar portalımıza girilmektedir. Portalımızda var olan rahatsızlık adları ile bağlantılı terimler : Tedavi Fiyatları, Nedir, Neden Olur, Tehlikeli mi ?, Risk Faktörleri, Tedavisi, Tedavileri, Tedavi Yöntemleri, Muayenesi, Ameliyatı, Evreleri, Nedenleri, Sebepleri, Belirtileri, Emareleri, Ne iyi gelir, Bitkisel Tedavisi, İlaçları, İlacı Yan Etkileri, İlacı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları, Nasıl Tedavi Edilir, Nasıl Geçer, Doktorları, Muayene Ücretleri, Riskli mi ?, Operasyonları, Bitkisel İlaçları vb…