Avuç İçi Karaciğer

Sağlık Problemleri Nedenleri ve Belirtileri hususlarında bilgi arayanların sayfalara pratik yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi için detaylı çalışmalar gerçekleştirdik. Avuç İçi Karaciğer sayfasını gözden geçirirken önemi vurgulanan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak yazılarımıza erişebilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Sağlık Sitemizde yer alan bütün sağlık enformasyonları, askiplopedik kaynaklar ve online data bankaları incelenerek sitemize eklenmiştir. Arama yapmış olduğunuz mevzu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için alt tarafta bulunan bağlantıya tıklayınız ve de ulaştığınız sayfada, “A” bölümüne basarak bilgi almak istediğiniz problemi listelerden tıklayabilirsiniz. Tezimiz odur ki, bütün web kaynakları içinde en çok sayıda rahatsızlığa vurgu yapan sağlık sitesi uzman.org’dur. Şimdiden geçmiş olsun .

Hastalık Belirtileri ve Nedenleri ile bağlantılı bilinmesi gerekenler

saglik-66Sağlık ile ilgili bütüm dataları sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sağlık sitelerimiz altında toplam 45 bin sayfalık arşivimizde değerli kullanıcılarımızın öğrenmek istediği bütün arazlar, şifalı ilaçlar, ince noktalar, yapılması tavsiye edilenler, sağlık problemi nedenleri, emareleri, tehdit unsurları problem yaratıcı olup olmadığı, tedavileri, ameliyat unsurları ne yapılması icap edeceği ve bunun gibi hayat kalitemizi etkileyecek, bize yöntem öğreten her durumda siz ve sizin gibilere en açık ve araştırmalara dayanan datayı sayfalarımıza taşıyoruz. Buna ek olarak data bankası arşivlerimizde, o günün nöbetçi eczaneleri, bütün ilçelerdeki doktor ve hastane ve poliklinikleri de aynı halde sizlerle paylaştırıyoruz. Yapmanız gereken çok kolay, portalımıza girdikten sonra, konu ile ilgili linkleri kullarak, talep ettiğiniz informasyonlara basitçe erişebiliyorsunuz. Bahsı geçen öneri ve bilgiler, tüm webteki kaynaklar ile data bankaları araştırılaracak ortaya konmuştur Kesinlikle altını çizmek isteriz ki ; portallarımızda verilen içeriklerin doğruluğunu hiçbir halde iddia etmiyoruz. Eğer ki şu anda ki durum ile bu problem hususunda bir rahatsızlık söz konusu ise en ivedi şekiilde mevzu ile bağlantılı bir sağlık görevlisine gitmeniz zorunlu olmaktadır. Hekimlerin sunduğu uygulamalar ile muayene yolları doğrultusunda, gerekenleri hayata geçirmeniz önemini yeniden bilgilerinize sunmak isteriz.

Avuç İçi Karaciğer kapsamı dışında portalımızdaki öteki konulardan bir kaçı :

Avuç İçi Karaciğer-12

Diş eti Çekilmesi Belirtileri : İlk ve en önemli belirtisi diş eti kanaması. Sağlıklı diş eti kanamaz Diş etlerinde şişmeler, kızarmalar oluyorsa, Çekilme sonucu açığa çıkan kök yüzeylerinde oluşan hassasiyet oluşuyorsa, Diş eti kenarlarında veya dişler arasında, diş taşlarına bağlı olarak oluşan siyah lekeler görülüyorsa, Diş ve Diş eti arasından iltihap akıyorsa, Dişlerde sallanmalar, uzamalar ve dişler arasında açılmalar oluyorsa, Ağızda sürekli bir kötü koku ve kötü tat hissi var ise…

Kolik (Bebeklerde Gaz) Belirtileri ve Nedenleri : Bebek aç ve uykusuz olmamasına rağmen ayaklarını karnına çekip, ellerini sıkarak ve acı bir şekilde ağlıyorsa muhtemelen gaz sancısı çekiyor demektir. Aslında her bebek ağlar. Ağlamanın gaz sancısından kaynaklandığını anlamak için..

Soğuk Algınlığı Belirtileri ve Nedenleri: Bu duruma yakalan insanların %25inde, bağışıklık sistemleri farklı tepki verdiği için herhangi bir belirti görülmez.. Bazen bakteriler; kulak veya sinüsleri etkileyebilir – bu ikincil bakteriyel enfeksiyon olarak bilinir -ve bu durumda hastalık antibiyotikler ile tedavi edilebilir.

Addison Hastalığı Belirtileri ile Sebepleri : Halsizlik, bilinç kaybının eşlik ettiği hareketsizlik hali ve anemi (kansızlık), Kilo kaybı ve iştahsızlık, Cilt lekeleri, Düşük kan basıncı (tansiyon), Hipoglisemi (kan şekerinin aşırı düşüşü), İshal, hazımsızlık, kusma ve kabızlık eşlik ettiği karın ağrısı., Libido kaybı, cinsel isteksizlik, Akut adrenal yetmezligi (Addison krizi)
Akut Böbrek Yetmezliği Belirtileri ile Nedenleri: İdrarda azalma: İdrarda azalma, akut yetmezliğin en çok görülen belirtisidir. Nedeni böbreğin görevini yapmamasıdır. Böbrek süzme işlemini gerçekleştirmediği için, kanda atık maddeler birikir ve akut yetmezlik tablosu görülür. Atık maddelerin vücutta birikmesi: Bu belirtide, idrarda azalmadaki gibi böbreğin görevini yapmaması sonucu görülür. Özellikle üre ve kreatinin maddeleri kanda çok artmıştır eğer tedavi edilmezse ölüme kadar giden komplikasyonlar görülebilir.

Böbrek Yetmezliği Belirtileri ile Sebepleri: Yetmezlik erken dönemlerinde belirtiler çok silik olabilir, tek belirti sık gece idrara kalkma olabilir. Gece idrara kalkma akşam çok sıvı (çay, su, karpuz…) alanlarda veya prostat olanlarda da görülebilir. Gece idrara kalkan bir hastada başka bir neden yoksa bunun nedeni yetmezlik olabilir. Bu nedenle sık sık gece idrara kalkanların mutlaka böbrek yetmezliği yönünden araştırılmaları gereklidir. Bu amaçla kan ve idrar incelemeleri yapılmalıdır.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri ile Nedenleri: Az miktarlarda idrar çıksa bile daha sık idrar yapma gereksinimi, Aniden idrar yapma gereği hissi, İdrar yapma sırasında acı ya da yanma hissi, Penis ya da vajinadan yeşil-sarı ya da beyaz akıntı, Yorgunluk, Belin tam üzerinde ağrı, Yan tarafta ya da kasıkta ağrı, Ateş, üşüme, bulantı ve kusma, İdrarda cerahat ya da kan..

Egzama Belirtileri ve Sebepleri : İltihaplı deri bölgesi kızarır ve kaşınır. Aynı zamanda kurur ve üstünde sivilceye benzer oluşumlar bulunur; yer yer su toplar. Bölge kaşınırsa, enfeksiyon yayılır, deri kanar ve iltihaplanıp ağrı yapabilir. Çatlaklardan giren mikroplar bedene yayılabilir. Kaşınarak tahriş edilmiş bir bölge çok rahatsızlık verebilir. Önce yüzde ve baş derisinde çıkar, sonra kollarda ve bacaklarda, özellikle derinin katlandığı ya da giysilerin sürtündüğü yerlerde oluşur.

belirtiler.uzman.org Internet Sitemizde yer alan datalar güncel datalardır. Ay Bazlı şeklinde online bilgi bankaları taranarak, lüzumlu yenilikler katılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014) Eksik Hastalıklar portalımıza girilmektedir. Portalımızda geçerli olan rahatsızlık ünvanları ile bağlantılı terimler : Tedavi Fiyatları, Nedir, Neden Olur, Tehlikeli mi ?, Risk Faktörleri, Tedavisi, Tedavileri, Tedavi Yöntemleri, Muayenesi, Ameliyatı, Evreleri, Nedenleri, Sebepleri, Belirtileri, Emareleri, Ne iyi gelir, Bitkisel Tedavisi, İlaçları, İlacı Yan Etkileri, İlacı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları, Nasıl Tedavi Edilir, Nasıl Geçer, Doktorları, Muayene Ücretleri, Riskli mi ?, Operasyonları, Bitkisel İlaçları vb…